Податкова — не ворог. Як її змусити служити собі?

ID&Partners Law Firm
3 min readMar 18, 2021

--

Знаємо, що податкова завжди вважається нашим ворогом. Тріпає нерви, забирає наші гроші, ще й завжди качає права. Що вже й казати про совкові будівлі, в які просто не приємно заходити.

Але. Ця парадигма “жити в страху перед державним інституціями” — це в тому числі пережиток радянщини. І ця ситуація жива, бо ми досі підживлюємо своїми діями таке становище речей. Але давайте потрохи міняти в голові парадигму і юзати податкову в своїх інтересах як менеджера, якому ми делегували функцію із збору податків.

Розказуємо про класний сервіс , коли податкова може бути Вашим другом.

Якщо у Вас є будь-яке питання, яке стосується оподаткування і ви взагалі не розумієте, що з цим робити — пишете сюди електронного листа- idd@tax.gov.ua. Вільним текстом)

Це державний сервіс — гаряча лінія податкової. І отримаєте відповідь зазвичай протягом 1–2 днів. В більшості випадків — доволі інформативну. Ніяких тобі 10 чи 30 днів як звичайне звернення та подання паперових документів) і навіть ЕЦП не потрібно)

Їм ще можна телефонувати ( за ось цим номером — 0 800 501 007), але раджу мати таки письмову відповідь, щоб як потім що — її можна було показувати як офіційний доказ, плюс — чекати на оператора, слухаючи нудну музику, не найкраще проведення часу.

Також у податкової є ще бот в телеграмі ( для аналогічної функції)

@DPS_ContactCenter_bot

Та база раніше наданих відповідей — http://zir.tax.gov.ua

Зважайте, що якщо Ваші питання будуть сформовані не досить чітко, то Ви можете отримати відписку. Але)Нічого страшного в тому нема) Вам просто треба уточнити свої питання в контексті того, як їх хоче почути податкова(вони у відписках пишуть, що саме їх не влаштувало) і рано чи пізно Ви свою відповідь отримаєте. Насправді, це не так вже і складно, написати на 2–3 більше електронних листа) це ж не Укр пошта, зрештою. І завзятість завжди їх доконує. Принаймні, наша точно.

Відсутність відповіді теж буває. І то не завжди трагедія.

Наприклад, ми часто приймаємо ризиковані рішення щодо оподаткування, відмінні від існуючої практики — “а всі так робили”, якщо бачу законодавчі можливості, які полегшують мені життя як підприємцю. Наприклад, повністю перевести акти наданих послуг та робіт в електронний формат. Податкова зїжджала з теми кілька разів, прикривалась, що ми не кореткно сформулювали питання, що треба додаткова інфа, посилали нас як могла, щоб не дай Боже ще один радянський пережиток не Канув в Лету. Зрештою, написала, що

Ну наче ж нас послали) виховано так, толерантно, зробили вигляд, що йолопи — це ми) але…

Це означає, що за потреби, якщо вони придеруться до наших електронних актів, ми скажемо їм “Стоп, стоп. А це не входить до вашої компетенції, самі про це визнали. Так що руки геть від наших електронних актів”. Звісно, в реальному житті треба буде виграти з ними ще не один бій, і не так вже й просто ламати “ а так завжди робили”, і доведеться поборотись. Але суть у тому, що іноді відписка — це перемога, якщо вміти правильно нею оперувати.

“Бо все, що скажете, може бути використано проти Вас”.

Бережіть себе, опановуйте податкову грамотність та не піддавайтесь на паніку щодо конституційної кризи. У права є така складова як дух. І якщо відкинути формалізм, а звернутися до верховенства права та духу закону, то можна подолати в законний спосіб дурощі будь-якого формату. У нас є трохи чудових юристів в країні,які знають про такий механізм, і сподіваюсь, саме їх думки прислухається влада. Але про це детальніше — в наступних постах)

P.S. Ну і я сподіваюсь, що електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua став давно частиною Вашого життя і ви вже й забули як взагалі та податкова виглядає, бо все робити онлайн.

Юридично Ваші

--

--

ID&Partners Law Firm
ID&Partners Law Firm

Written by ID&Partners Law Firm

In the movie the impossible missions solve by Tom Cruise. In real life the lawyers do it. We take away the problem and return the solution.

No responses yet