Податкова — не ворог. Як її змусити служити собі?
Знаємо, що податкова завжди вважається нашим ворогом. Тріпає нерви, забирає наші гроші, ще й завжди качає права. Що вже й казати про совкові будівлі, в які просто не приємно заходити.
Але. Ця парадигма “жити в страху перед державним інституціями” — це в тому числі пережиток радянщини. І ця ситуація жива, бо ми досі підживлюємо своїми діями таке становище речей. Але давайте потрохи міняти в голові парадигму і юзати податкову в своїх інтересах як менеджера, якому ми делегували функцію із збору податків.
Розказуємо про класний сервіс , коли податкова може бути Вашим другом.
Якщо у Вас є будь-яке питання, яке стосується оподаткування і ви взагалі не розумієте, що з цим робити — пишете сюди електронного листа- idd@tax.gov.ua. Вільним текстом)
Це державний сервіс — гаряча лінія податкової. І отримаєте відповідь зазвичай протягом 1–2 днів. В більшості випадків — доволі інформативну. Ніяких тобі 10 чи 30 днів як звичайне звернення та подання паперових документів) і навіть ЕЦП не потрібно)
Їм ще можна телефонувати ( за ось цим номером — 0 800 501 007), але раджу мати таки письмову відповідь, щоб як потім що — її можна було показувати як офіційний доказ, плюс — чекати на оператора, слухаючи нудну музику, не найкраще проведення часу.
Також у податкової є ще бот в телеграмі ( для аналогічної функції)
@DPS_ContactCenter_bot
Та база раніше наданих відповідей — http://zir.tax.gov.ua
Зважайте, що якщо Ваші питання будуть сформовані не досить чітко, то Ви можете отримати відписку. Але)Нічого страшного в тому нема) Вам просто треба уточнити свої питання в контексті того, як їх хоче почути податкова(вони у відписках пишуть, що саме їх не влаштувало) і рано чи пізно Ви свою відповідь отримаєте. Насправді, це не так вже і складно, написати на 2–3 більше електронних листа) це ж не Укр пошта, зрештою. І завзятість завжди їх доконує. Принаймні, наша точно.
Відсутність відповіді теж буває. І то не завжди трагедія.
Наприклад, ми часто приймаємо ризиковані рішення щодо оподаткування, відмінні від існуючої практики — “а всі так робили”, якщо бачу законодавчі можливості, які полегшують мені життя як підприємцю. Наприклад, повністю перевести акти наданих послуг та робіт в електронний формат. Податкова зїжджала з теми кілька разів, прикривалась, що ми не кореткно сформулювали питання, що треба додаткова інфа, посилали нас як могла, щоб не дай Боже ще один радянський пережиток не Канув в Лету. Зрештою, написала, що
Ну наче ж нас послали) виховано так, толерантно, зробили вигляд, що йолопи — це ми) але…
Це означає, що за потреби, якщо вони придеруться до наших електронних актів, ми скажемо їм “Стоп, стоп. А це не входить до вашої компетенції, самі про це визнали. Так що руки геть від наших електронних актів”. Звісно, в реальному житті треба буде виграти з ними ще не один бій, і не так вже й просто ламати “ а так завжди робили”, і доведеться поборотись. Але суть у тому, що іноді відписка — це перемога, якщо вміти правильно нею оперувати.
“Бо все, що скажете, може бути використано проти Вас”.
Бережіть себе, опановуйте податкову грамотність та не піддавайтесь на паніку щодо конституційної кризи. У права є така складова як дух. І якщо відкинути формалізм, а звернутися до верховенства права та духу закону, то можна подолати в законний спосіб дурощі будь-якого формату. У нас є трохи чудових юристів в країні,які знають про такий механізм, і сподіваюсь, саме їх думки прислухається влада. Але про це детальніше — в наступних постах)
P.S. Ну і я сподіваюсь, що електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua став давно частиною Вашого життя і ви вже й забули як взагалі та податкова виглядає, бо все робити онлайн.
Юридично Ваші