Як боротись з юрнею так, щоб не страждав клієнт? Або як міняти систему, і не лишитись голодранцем з великими ідеями

ID&Partners Law Firm
4 min readMar 18, 2021

--

Або чому б нам хотілось писати адвокатський запит на 1–2 сторінки, а доводиться поки все ще на 5–10.

Є мрія про те, що в нормальній юриспруденції всі документи будуть написані простою зрозумілою мовою на кілька сторінок без складних конструкцій, непотрібних “масел масляних”, 10500 повторень на кшталт — “цей Договір” ( ну а який же ще, не сусідній же ж?!) і якихось нежиттєздатних конструкцій. Ми от теж щодень про це мріємо і гартуємо свої стандрати. Це — біг гоул.

А є реальність, в якій держслужбовці мають по декілька тисяч проваджень, судді не встигають читати нормально позови справи через адську перевантаженість, не те що ще пачку доказів і ще 5 томів. В таких умовах головне завдання клерка системи, з якою бореться адвокат, це знайти спосіб як би зменшити собі роботу ( бо інакше він просто загнеться) і послати такого адвоката відпискою як можна далі.

І тому, знаючи про всі недоліки системи і бачачи її хвороби зсередини, доводиться в запиті розписувати банальні речі на кшталт , що є конфіденційною інфою , а що не є, і в якому порядку повинні надаватись інфа щодо документів, які в собі містять елементи конфіденційної інфи, в який строк тобі мають відповісти і чому не можуть послати, чому твоє електронне звернення, надіслане електронною поштою таке ж рівнозначне, і вони мають його розглянути, зареєструвати, і відповісти теж електронною, а також взагалі найбанальніша річ — чому вони взагалі зобов’язані тобі відповісти і чому не можуть це не зробити. Інакше кожен пункт цього переліку (і це лише кілька прикладів) стане підставою, щоб тебе послали і ти отримав неповну відповідь чи взагалі не те, що тебе просили. Абсурд, правда ж? Згодна.

Чому це я ми маємо розказувти їм про існування ЕЦП, як воно працює, і тим більше — про їхні повноваження?! Вони самі мають це знати. Мають. Але реальність така, що не знають.

Є три варіанти. Йти на поводу у системи, множачи дурниці, але задовольняючи інтереси клієнта. ( так робить 90 відсотків, бо хочуть мати клієнтів і бути при ділі. І я їх розумію.Саме тому інновації такі ризиковані і не всі готові за ними гнатись)

Йти проти системи і ламати її дурниці, жертвуючи інтересами клієнта зараз заради великої цілі в майбутньому (так роблять герої та самураї, які входять в історію, але як правило — недооцінені генії при житті )

Або навчитись отримувати від системи те, що хочеш всупереч її бажанню тобі це не дати, прогинати цю систему під себе, так , щоб вона і не дуже це помітила і не сильно змагалась, при цьому повністю задовольняючи інтереси клієнта, одночасно змушуючи систему змінюватись.

Уявили як це складно? Тут -лише одиниці. Ми називаю таких — акробати. Бо доводиться балансувати на тонкій грані. Треба навчитись поєднати — як же задовольнити клієнта в умовах викривлення реальності (заробляти і бути при ділі як і перша група), та ще й так, щоб потрохи рухатись до великої цілі (міняти систему, і впихуючи в неї нові правильні стандарти). Повірте, клієнту по велику рахунку начхати на Ваші великі ідеї, бо “своя рубашка йому ближче до тіла”. Але ж якщо ви в цій групі — то ви не можете зрадити сам себе і відмовитись від великої цілі.

І наше завдання як інноватора- акробата, який щодень бореться з дурощами системи:

  1. таки змінювати систему, прогинаючи її під себе( тобто клієнта), але пам’ятаючи, що Client first.
  2. Не просто запроваджувати нові практики, знищующи застарілий треш, а робити це так, щоб випадково не знести п****ц, який є несущий, опорний. Зносити несущий п****ц можна лише паралельно вирощуючи нові здорові опори( здорові юридичні практики).

Тому теорії про те, як зручно і гарно, якщо запит на одну сторіночку, це звісно чудово.

Але для нас куди більш гарно, коли за останній рік ми отримали відписку лише на одне(!!!) наше звернення ( і то — це означає, що ми лишили нішу для органу і тому нас “ відписали”). І ми бачимо глибоко здивовані очі клієнтів, як нам це вдається, бо вони звертались купу разів і їх посилали культурно нафіг.

При цьому. Майте на увазі, що коли ви (не лише адвокати, а й пересічні громадяни) через 10 років усі усі будете надсилати адвокатські запити, звернення, запити на публічну інфу електронною поштою не роздрукувавши і одного листочка і будете отримувати відповідь ( а не відписку) на електронну пошту реально в строк і Вам і в голову не прийде, що колись могло бути інакше, і у всіх органах то буде такою ж звичною справою, як от зараз рукописні тексти, затягування і відмова, то знайте, що з 2017 року ми почала в кожний світ запит закладати лікбез для всіх адресатів в найвіддаленіших куточках України, чому це — НОРМАЛЬНО, а наша команда кожен раз телефонувала і перевіряла, чи розібрались вони як це додати до справи, відкрити, зареєструвати, відсканувати, підписати, в електронній формі надіслати назад, і чому не відповісти на цей запит вони не зможуть. ЦЕ та купа часу, що Вам і не снилось. Чому ми це робимо? Бо віримо і знаємо, що так правильно і готові боротись за свої цінності, але при цьому занадто поважаємо своїх клієнтів, щоб пожертвувати їхніми інтересами в ім’я великої мети.

І коли нарешті ЦЯ нова практика стана нормою, ми нарешті втомлено скажемо — “ все, забирайте з запитів всі ці 5 сторінок лікбезу”. Ми прогнули під себе систему. Ми зростили новий стандарт.

А до тих пір ми будемо балансувати на межі між (Customer first strategy і задоволенням інтересами клієнта) і не зрадити собі, внести вклад в історію та змінити систему, поборовши юрню.

Юридично Ваші

--

--

ID&Partners Law Firm
ID&Partners Law Firm

Written by ID&Partners Law Firm

In the movie the impossible missions solve by Tom Cruise. In real life the lawyers do it. We take away the problem and return the solution.

No responses yet